Izolacja termiczna z IZOL-ROW.

Izolacje przemysłowe to nasza specjalność od roku 1994. Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem izolacji termicznych na wszelkich instalacjach przemysłowych.

Skontaktuj się z nami:

kom. +48 669 22 57 22

biuro@termiczneizolacje.pl zapytaj online

Realizacje

Zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Kontakt

Skontaktuj się telefonicznie lub on-line

Izolacje rurociągów i rur

Rurociągi w zakładach przemysłowych pełnią kluczowe zadania i ich odpowiednie zabezpieczenie to kwestia niemniej kluczowa. Dlatego też należy do niej podejść w 100% profesjonalnie, a nasza firma dla wszystkich zainteresowanych przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę.

Specjalizujemy się w izolacji rurociągów parowych, grzewczych oraz chłodniczych zarówno jeśli chodzi o ochronę termiczną jak i zabezpieczenie instalacji rurociągowych narażonych na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Zespół naszych pracowników dysponuje doświadczeniem, jak również kwalifikacjami w zakresie izolacji rur, a zaplecze materiałowe, które posiadamy charakteryzuje najwyższa jakość dzięki czemu izolacje rurociągów pełnią swoje zadania przez długie lata nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, jednocześnie zapewniając wszystkim zainteresowanym kompleksowe doradztwo.

Izolacje rurociągów i izolacje rur. Odpowiadamy na Wasze pytania:

1. Z jakich materiałów korzysta firma IZOL-ROW wykonując izolacje rurociągów?

Przeprowadzając izolacje rurociągów oraz izolacje rur stawiamy na najlepszą gatunkowo wełnę mineralną, szklaną i ceramiczną. Ze względu na specyfikę danego zlecenia, nasi specjaliści decydują się także na użycie otulin PUR, PIR oraz kauczuku syntetycznego. Do tego izolacje zabezpieczamy płaszczami z blach wybranych przez Klienta.

2. Jakie zalety płyną z izolacji rur?

Wszelkiego rodzaju izolacje rur przynoszą szereg wymiernych korzyści, na czele z ograniczeniem ilości strat cieplnych, a co za tym idzie – z mniejszymi wydatkami na ogrzewanie. Co ciekawe, szacuje się, że w naszym klimacie inwestycja w termoizolację zwraca się po około pół roku po jej wykonaniu.Przeprowadzając prawidłową izolację rur, z wykorzystaniem najlepszych przeznaczonych do tego materiałów, można znacznie ograniczyć ilość energii potrzebnej do utrzymania temperatury medium.

3. Dlaczego termiczna izolacja rurociągów i rur jest ważna?

Termiczna izolacja rurociągów i rur jest ważna ze względu na to, że pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury w transporcie cieczy i gazów. Izolacja zapobiega utracie ciepła lub chłodu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii i kosztów eksploatacji.

4. Jakie materiały izolacyjne są stosowane do izolacji rurociągów i rur?

Do izolacji rurociągów i rur stosuje się różne materiały izolacyjne, w tym wełnę mineralną, pianki poliuretanowe, styropian, polistyren ekstrudowany, kamienie mineralne, a także gumę piankową.

5. Jakie są korzyści płynące z izolacji rurociągów i rur?

Izolacja rurociągów i rur zapobiega utracie ciepła lub chłodu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Dodatkowo, izolacja może chronić przed kondensacją wilgoci, co pomaga w uniknięciu korozji, a także może zmniejszyć hałas pochodzący z przepływu cieczy lub gazu.

6. Jak dobrać odpowiednią grubość izolacji rurociągów i rur?

Grubość izolacji rurociągów i rur zależy od wymaganej temperatury, rodzaju mediów transportowanych, średnicy rur i warunków otoczenia. W celu określenia odpowiedniej grubości izolacji, należy przeprowadzić analizę strat ciepła.

7. Jakie są sposoby instalowania izolacji rurociągów i rur?

Izolacja rurociągów i rur może być instalowana na różne sposoby, w zależności od wymagań aplikacyjnych. Można stosować izolację rękawową lub matę, stosując materiał izolacyjny na zewnętrznej powierzchni rury i zabezpieczając ją folią aluminiową lub tworzywem sztucznym. Inną opcją jest umieszczenie rur w przedmiotach izolacyjnych, takich jak zbiorniki lub komory izolacyjne.

powrót

Z czego wykonujemy izolacje rurociągów i zbiorników?

Do termoizolacji używamy najlepszej gatunkowo wełny mineralnej, szklanej i ceramicznej, otulin PUR, PIR oraz kauczuku syntetycznego. Izolację zabezpieczamy płaszczami z blach wybranych przez klienta.

P.U.H. IZOL-ROW Ryszard Łucjan

os. Pawlikowskiego 14L/4, 44-240 Żory, woj. śląskie

kom. +48 669 22 57 22

fax. +48 32 435 76 39

biuro@termiczneizolacje.pl Zapytaj ONLINE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.