Izolacja termiczna z IZOL-ROW.

Izolacje przemysłowe to nasza specjalność od roku 1994. Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem izolacji termicznych na wszelkich instalacjach przemysłowych.

Skontaktuj się z nami:

kom. +48 669 22 57 22

biuro@termiczneizolacje.pl zapytaj online

Realizacje

Zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Kontakt

Skontaktuj się telefonicznie lub on-line

Izolacja cieplna termiczna

Zagwarantowanie optymalnych warunków termicznych w przemyśle to zadanie bardzo istotne, ponieważ w takich miejscach jak fabryki, obiekty i hale przemysłowe czy magazyny, w których między innymi są przechowywane materiały i substancje oraz funkcjonują rurociągi, kotły, piece i inne maszyny zapewnienie im stabilnej ochrony termicznej to kwestia kluczowa.

Nasza firma zdaje sobie z tego sprawę i właśnie dlatego zadbaliśmy o to, ażeby nasza oferta w zakresie izolacji termicznej była obszerna, a jednocześnie w pełni kompletna, aby sprostać wymaganiom Klientów.

Każde zlecenie w obrębie izolacji cieplnej, które realizujemy jest precyzyjnie przygotowywane, aby wykonana izolacja termiczna gwarantowała niezbędny komfort cieplny.

Bazujemy na sprawdzonych i najlepszych jakościowo materiałach izolacyjnych tj. wełnie mineralnej, ceramicznej i szklanej, a także otulin na bazie pianek poliuretanowych, fenolowych oraz syntetycznego kauczuku.

Izolacja cieplna z wymienionych materiałów jest gwarantem ochrony, a urządzenia i instalacje przemysłowe, które przy ich wykorzystaniu zostały zabezpieczone będą mogły pracować z zachowaniem żądanych temperatur.

Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą. Służymy profesjonalnym doradztwem i gwarantujemy fachowość.

Izolacja cieplna termiczna - pytania i odpowiedzi

1. Czym jest izolacja cieplna termiczna?

Izolacja cieplna termiczna to proces lub metoda, w której materiały izolacyjne są stosowane w celu zmniejszenia strat ciepła lub chłodu, które powstają w wyniku przepływu ciepła między dwoma obszarami o różnych temperaturach.

2. Jakie są najczęściej stosowane materiały izolacyjne do izolacji cieplnej termicznej?

Do izolacji cieplnej termicznej stosuje się różne materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna, pianki poliuretanowe, styropian, kamienie mineralne, aerogele i inne.

3. Jakie są korzyści płynące z izolacji cieplnej termicznej?

Izolacja cieplna termiczna pomaga zmniejszyć straty ciepła lub chłodu, co prowadzi do zmniejszenia zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych. Dodatkowo, izolacja cieplna termiczna pomaga zwiększyć wydajność systemów grzewczych i chłodniczych.

4. Jak dobrać odpowiednią grubość izolacji cieplnej termicznej?

Odpowiednia grubość izolacji cieplnej termicznej zależy od wymaganej temperatury, rodzaju produktów lub substancji, które są przechowywane lub przepływają przez system, wymiarów systemu, warunków otoczenia i innych czynników. W celu określenia odpowiedniej grubości izolacji, zwykle przeprowadza się analizę strat ciepła.

5. Jakie są sposoby instalowania izolacji cieplnej termicznej?

Izolacja cieplna termiczna może być instalowana na różne sposoby, w zależności od wymagań aplikacyjnych. Może być stosowana na zewnętrznej powierzchni systemu lub materiałów izolacyjnych, lub być umieszczona wewnątrz rur, zbiorników lub innych systemów. Dodatkowo, izolacja cieplna termiczna może być zabezpieczona specjalnymi materiałami, takimi jak folie aluminiowe, tworzywa sztuczne lub osłony, w celu zwiększenia jej wytrzymałości i trwałości.

powrót

Z czego wykonujemy izolacje rurociągów i zbiorników?

Do termoizolacji używamy najlepszej gatunkowo wełny mineralnej, szklanej i ceramicznej, otulin PUR, PIR oraz kauczuku syntetycznego. Izolację zabezpieczamy płaszczami z blach wybranych przez klienta.

P.U.H. IZOL-ROW Ryszard Łucjan

os. Pawlikowskiego 14L/4, 44-240 Żory, woj. śląskie

kom. +48 669 22 57 22

fax. +48 32 435 76 39

biuro@termiczneizolacje.pl Zapytaj ONLINE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.