Izolacja termiczna z IZOL-ROW.

Izolacje przemysłowe to nasza specjalność od roku 1994. Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem izolacji termicznych na wszelkich instalacjach przemysłowych.

Skontaktuj się z nami:

kom. +48 669 22 57 22

biuro@termiczneizolacje.pl zapytaj online

Realizacje

Zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Kontakt

Skontaktuj się telefonicznie lub on-line

Izolacja zbiorników

Zbiorniki na teranie zakładów przemysłowych bądź w gospodarstwach rolnych spełniają bardzo ważne funkcje, a przechowywane w nich substancje, aby zachować swoje właściwości muszą bardzo często być magazynowane w odpowiednich warunkach temperaturowych. Właśnie dlatego izolacja zbiorników to kwestia bardzo istotna i nie należy jej w żadnym wypadku zaniedbywać.

Nasza firma specjalizuje się w izolacji zbiorników wodnych, paliwowych oraz gazowych. Posiadamy w tym zakresie niezbędne zaplecze sprzętowe i materiałowe oraz oczywiście doświadczenie, które procentuje przy finalizacji każdego nowego projektu. Nasza kadra to wykwalifikowani pracownicy, dzięki czemu niezależnie od kubatury czy lokalizacji zbiornika jesteśmy w stanie wykonać jego izolację.

Serdecznie zapraszamy do analizy naszej oferty i kontaktu.

Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na kompleksowe doradztwo w kwestii doboru optymalnych rozwiązań.

Izolacja zbiorników. Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania:

1. Izolacje jakich rodzajów zbiorników przeprowadza firma IZOL-ROW?

Izolacja zbiorników, w której specjalizuje się firma IZOL-ROW, dotyczy szczególnie zbiorników wodnych, paliwowych i gazowych. Do każdego ze zleceń podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednie materiały, biorąc pod uwagę kształt i rozmiar zbiornika, ale też m.in. rodzaj oraz temperaturę substancji, która będzie w nim przechowywana. Dzięki temu całość nie zawiedzie, służąc z równą skutecznością przez długie lata.

2. Kiedy warto wziąć pod uwagę izolacje zbiorników?

Izolacje zbiorników przeprowadza się choćby wtedy, gdy temperatura przechowywanych surowców znacznie różni się od temperatury otoczenia. To szczególnie częste w branżach przemysłu spożywczego, fabrykach, czy rolnictwie. Jednocześnie, takie rozwiązanie gwarantuje prawidłowy przebieg procesów, zachowanie jakości oraz zabezpieczenie danego produktu, czy materiału. Pamiętaj, że nasza oferta zawsze jest dopasowywana do indywidualnej specyfiki pracy w Twojej branży. Zadbaj więc zawczasu o odpowiednią izolacje zbiorników.

3. Dlaczego termiczna izolacja zbiorników jest ważna?

Termiczna izolacja zbiorników jest ważna, ponieważ pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz zbiornika. Izolacja zapobiega utracie ciepła lub chłodu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii i kosztów eksploatacji.

4. Jakie materiały izolacyjne są stosowane do izolacji zbiorników?

Do izolacji zbiorników stosuje się różne materiały izolacyjne, w tym pianki poliuretanowe, wełnę mineralną, styropian, kamienie mineralne, a także specjalne materiały termoizolacyjne.

5. Jakie są korzyści płynące z izolacji zbiorników?

Izolacja zbiorników zapobiega utracie ciepła lub chłodu, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Dodatkowo, izolacja może chronić przed kondensacją wilgoci, co pomaga w uniknięciu korozji i utrzymaniu jakości produktów wewnątrz zbiornika.

6. Jak dobrać odpowiednią grubość izolacji zbiorników?

Grubość izolacji zbiorników zależy od wymaganej temperatury, rodzaju produktów przechowywanych wewnątrz zbiornika, wymiarów zbiornika i warunków otoczenia. W celu określenia odpowiedniej grubości izolacji, należy przeprowadzić analizę strat ciepła.

7. Jakie są sposoby instalowania izolacji zbiorników?

Izolacja zbiorników może być instalowana na różne sposoby, w zależności od wymagań aplikacyjnych. Można stosować pianki poliuretanowe lub inny materiał izolacyjny na zewnętrznej powierzchni zbiornika i zabezpieczyć go folią aluminiową lub tworzywem sztucznym. Inną opcją jest umieszczenie zbiornika w specjalnych komorach izolacyjnych, które zapewniają dodatkową izolację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

powrót

Z czego wykonujemy izolacje rurociągów i zbiorników?

Do termoizolacji używamy najlepszej gatunkowo wełny mineralnej, szklanej i ceramicznej, otulin PUR, PIR oraz kauczuku syntetycznego. Izolację zabezpieczamy płaszczami z blach wybranych przez klienta.

P.U.H. IZOL-ROW Ryszard Łucjan

os. Pawlikowskiego 14L/4, 44-240 Żory, woj. śląskie

kom. +48 669 22 57 22

fax. +48 32 435 76 39

biuro@termiczneizolacje.pl Zapytaj ONLINE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.